Wschodoznawstwo to interdyscyplinarny kierunek naukowy traktujący o terytorium państw byłego ZSRR. Wschodoznawstwo łączy elementy nauki o stosunkach międzynarodowych, politologii, historii, ekonomii, kulturoznawstwa i filologii. Zdobyta wiedza umożliwia absolwentowi analizę problemów społecznych, politycznych, kulturowych, prawnych, etnicznych i religijnych obszarów Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Gdzie absolwenci znajdą zatrudnienie? Aby dowiedzieć się czegoś więcej o studiach na kierunku wschodoznawstwo, zapraszamy do dalszej lektury artykułu!

W trakcie studiów:
Przedmioty nauczania realizowane na Wschodoznawstwie: język zachodni, język rosyjski, najdawniejsze dzieje Europy Wschodniej do początków średniowiecza, dzieje Azji Środkowej i Syberii do początku ekspansji tureckiej, geografia Europy Wschodniej, Azji Środkowej i Syberii, wstęp do wschodoznawstwa, prawo międzynarodowe publiczne, podstawy ekonomii.

Po studiach:
Jako specjalista absolwent ma możliwość znaleźć zatrudnienie w administracji krajowej i samorządowej, instytucjach międzynarodowych, w polskich przedsiębiorstwach działających na rynkach wschodnich, w organizacjach pozarządowych działających na danych obszarach.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->